Jdi na obsah Jdi na menu
 


ROZHOVOR S CAPELLEM

25. 6. 2007

Fabio Capello, stále ještě trenér Realu Madrid si momentálně vychutnává zaslouženou dovolenou po náročné a velmi úspěšné sezóně. Předtím, než na ni nastoupil, poskytl italskému kanálu Sky TV zajímavý rozhovor.

Nakonec se vám podařilo s Realem při vašem návratu do Madridu získat titul...
Bylo to hodně důležité protože jsme ukázali, že toho můžeme dosáhnout.Když jsem přišel, Real zažíval složité období, protože tři roky nevyhrál titul a my jsme ho získali. Veřejnost ocenili naší práci, kterou jsme odvedli a oslavili to na Cibeles. Jsem velmi spokojený a hrdý, protože hráči pochopili, že na hřiště musí nastupovat s úmyslem zemřít na něm. Zazžili jsme složité momenty, ale překonali jsme je.

Jak jste prožíval obrat svého mužstva?
Když zbývalo jedenáct zápasů do konce, brali jsme každý zápas jako finále. Nejlepším příkladem byl zápas proti Recreativu. Nevzdávali jsme to v žádném okamžiku a nakonec jsme dali gól, který nám dal možnost bojovat o titul.

Styl hry vašeho mužstva byl podroben velké kritice...
Názor na fotbal, který převládá ve Španělsku je hrát více kombinačně. V Itálii je to jinak. Kritizovali mě pro defenzivní fotbal, ale ve skutečnosti to tak nebylo. Říkali, že jsem bránil se šesti hráči, ale ti, co mne znají, vědí, že to není pravda. Útočil jsem s několika hráči, ne jako jiné týmy, které říkají, že hrají systémem 4-2-3-1 a ve skutečnosti je jejich rozestavení 9-1.

Jak se vám zamlouvala sezona Davida Beckhama?
Byl rozhodujícím prvkem. Rozhodli jsme se vyřadit ho z týmu, bylo to kolektivní rozhodnutí. Poté jsme se smířili, Beckham mě vždycky respektoval a zaznamenal výjímečný závěr ligy.

Co můžete říci o odchodu Ronalda?
Měl potřebu změnit prostředí, aby nabral nový stimul. Měli jsme nabídku prodat ho již v červenci, ale přesvědčili mne, že se může stát tím Ronaldem z minulosti. Už jsem to říkal několikrát. Je to největší hráč, ketrého jsem kdy trénoval, ale to nestačí. Kvůli tomu musel odejít.

A Cassano?
Je to největší italský talent, bez diskuze. Nicméně, talent není všechno. Měl by přijmout, že musí čelit obtížným situacím a vyjít z nich vítězně. Je to výborný kluk, ale občas ztrácí rovnováhu a to pro mužstvo není dobré.

Myslíte, že Real může koupit Kaká?
Je to neuskutečnitelný sen, podle toho, jak znám Berlusconiho. On chce, aby se AC Milán stal nejlepším klubem světa a počítá s Kaká, aby toho dosáhl. Dříve byla image Milána okolo Maldiniho , moc hezká. Teď tu funkci má Brazilec.

Podepsal byste někdy Barceloně?
Ne. Teď to mohu říci. Před čtyřmi, nebo pěti lety mě spojovali s Barcelonou a říkali, že jsem s nimi byl v kontaktu. Tak to ale nebylo. Mezi Realem a Barcelonou existuje jistý dualismus, míchá se do toho i politika. Současný premiér Zapatero je fandou Barcelony, minulý byl příznivec Realu.

Je pokora klíčová ve vaší kariéře?
Pokora a kvalita. Neustále jsem s tím vyrůstal. A samozřejmě práce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář