Jdi na obsah Jdi na menu

REYES TOUŽÍ ZŮSTAT V REALU

19. 6. 2007

Záložník Arsenalu José Antonio Reyes chce, aby se jeho hostování v Realu Madrid změnilo v trvalé angažmá. Třiadvacetiletý hráč v posledním ligovém zápase sezony před dvěma dny střídal zraněného Beckhama a dvěma brankami zařídil výhru Realu nad Mallorkou a zisk vysněného titulu.

Reyes, který přišel do Londýna za 10,5 milionu liber ze Sevilly, by se měl v nejbližší době vrátit do Arsenalu, ale v rozhovoru pro Daily Mirror řekl: "Doufám, že to nebyly mé poslední góly za Real. Možná to přesvědčí klub o tom, že by si mě tu měl nechat."

Reyesovo přání dostalo trhlinu poté, co kouč Arsenalu Arsene Wenger poslal zpět do Madridu útočníka Julia Baptistu. Reyes by měl putovat opačným směrem. Po příchodu na Highbury v lednu 2004 dal Španěl v dresu "Gunners" 16 branek v 54 zápasech, ale nikdy se natrvalo neprosadil do základní sestavy. Do Realu odešel na hostování v srpnu 2006.

"Už jsem mnohkrát řekl, jaká je to pro mě čest hrát za Real. Zařídil jsem Madridským titul a jsem za to velmi šťastný, protože to byl důvod, proč jsem do klubu šel. Dát dva góly, které vám pomohou vyhrát poslední utkání sezony - zvlášť když získat tři body musíte - je fantastický pocit," doplnil.

Real získal titul se stejným bodovým ziskem jako Barcelona díky lepším vzájemným zápasům a zejména v závěru sezony prokázal velkou odolnost, když několikrát otáčel utkání v posledních minutách. Stejně tak tomu bylo proti Mallorce, když na San Bernabeu ještě v 67. minutě prohrával, ale nakonec zvítězil 3:1.