Jdi na obsah Jdi na menu
 


PEPE PŘESTOUPIL DO REALU

11. 7. 2007
Příchodem nového trenéra Bernda Schustera na lavičku Realu Madrid se rozeběhlo fanoušky dlouho očekávané a odkládané kolo získávání posil. První novou tváří byl již dlouho avizovaný Christopher Metzelder, zadák Borussie Dortmund. Nicméně bílý balet se na trhu poohlížel ještě po jednom obránci, jenž by vyztužil zadní řady čerstvého šampióna.

Jasnou volbou byl Rumun Chivu, opora AS Řím, který se ovšem neshodl s Realem na finančních podmínkách a patrně zůstane na Apeninském poloostrově.

Jako blesk z čistého nebe proto zapůsobila zpráva, že Real Madrid získal do svých řad stopera FC Porto, Kléper Laveran Lima Ferreiru, známého pod přezdívkou "Pepe". Urostlý brazilský bek (188/81) je již po tři roky oporou letošního portugalského mistra, ač letošní sezónu nedohrál pro vážné zranění kolene. Portugalské zdroje zdůrazňují jeho všeobecný přehled, skvělou hru hlavou a velmi čistou hru. Navíc může hrát i na obou stranách obrany. Další výhodou je jeho věk – 24 let - a i fakt, že zanedlouho obdrží pas EU.

Protikladem je jeho velmi vysoká cena – Real za něj zaplatil dle oficiálních webových stránek FC Porto 30 milionů eur - a obava z možného dalšího zranění. Brazilský zadák podepsal s bílým baletem smlouvu na pět let a stal se tak druhou posilou Realu pro další sezónu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.football-07.blog.cz

(Ad@m, 19. 7. 2007 13:55)

Čauu..... nedáme se do oblíbených jestli jo me si dej jako Football-07 a ja si te dam jako Real Madrid CF jo ?? odepis na muj blog www.football-07.blog.cz