Jdi na obsah Jdi na menu
 


CALDERÓN: JE TU REAL, KTERÝ JSME CHTĚLI

18. 6. 2007

A je to tady, Real si užívá oslavy a do mikrofonů reportérů jsou ohlašovány vzletné fráze, tak jak to tradičně bývá po korunovaci krále sezony. Ani prezident vítězného týmu Ramón Calderón nebyl výjimkou.

 

Calderón v prohlášeních pro televizní kanál Real Madrid uvedl, že "se vyhrála liga s úplně novým týmem, novým trenérem a novým vedením."

 

Dále Calderon řekl: "Vždycky jsem tvrdil, že jsem měl v životě hodně štěstí a myslím, že v téhle sezoně jsem ho spotřeboval všechno. I když samozřejmě hlavní zásluhu mají hráči. Štěstí je vám k ničemu, když se mu nejde naproti. To co jsme říkali před třemi měsíci, že bychom to mohli zvládnout, se nakonec vyplnilo."

 

"Tohle mužstvo ukázalo srdnatost, nadšení a touhu." Prezident Realu rovněž připustil, že by býval radši, "kdyby to nebylo tak napínavé" v závěru ligové soutěže a byl rád, že skončila éra bez triumfů "hned v prvním roce jeho úřadování."

Prezident Realu ještě odpověděl deníku As na pár otázek:
Trpěl jste hodně?
Strašně. Je to situace, kterou nepřeji nikomu, protože se vám zdá, že vám utíká titul. Ale nakonec jsme dali tři góly. Bylo to úžasné. Miliony lidí na světě budou skákat a zpívat. Je to moc krásné.
Proč jste nešel na Las Cibeles oslavovat titul?
Protože to je pro hráče. My tam neznamenáme nic. Myslím, že v téhle soutěži jsme získali spoustu věcí. Přístup hráčů byl skvělý. To byl hlavní průvodce všeho, jejich práce přinesla titul. Mužstvo bojovalo, všichni se obětovali. Spolu jsme to zvládli.
Co byste vzkázal fanouškům?
Aby si to užívali. Teď je chvíle zapomenout na všechno špatné. Je třeba připít si s přáteli. Konečně je tady Real, který jsme všichni chtěli. Kdybychom udělali titul ještě v basketu, bylo by to skvělé.
Bude pokračovat Capello?
Teď si to všichni musíme užívat a veselit se. Během týdne o tom budeme mluvit. Pojedeme do Izraele. Budeme se snažit najít nejlepší řešení.
Už je rozhodnuto?
Ne, ještě ne. Řekl jsem Capellovi, že si promluvím s Mijatovičem a Baldinim a celým sportovním vedením a uvidíme, co bude nejlepší.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář