Jdi na obsah Jdi na menu
 


CALDERÓN CHCE, ABY BECKHAM ZŮSTAL

10. 6. 2007

Prezident Realu Madrid Ramón Calderon chce přesvědčit Davida Beckhama, aby se vyvázal ze své smlouvy v Los Angeles a ze španělského klubu neodcházel. Překvapivou zprávu přinesl na své webové stránce deník As, mluvčí anglického fotbalisty však jakoukoli změnu plánů popřel.

Podle Calderona má Beckham v kontraktu s Galaxy, jenž má vejít v platnost na začátku července, klauzuli, že může smlouvu zrušit. "Co se mě týče, rád bych, aby v našem klubu zůstal," řekl Calderon v Paříži, kde sledoval finále tenisového Roland Garros.

Beckhamův mluvčí Simon Oliveira nicméně v reakci na Calderonova slova uvedl, že bývalý anglický kapitán už plány měnit nehodlá. "Nic takového. David miluje Real a jeho fanoušky, ale zároveň se už těší na své angažmá ve Spojených státech," řekl agentuře Reuters Oliveira.

Snaha Realu udržet si Beckhama může být dalším zvratem v událostmi nabitém roce, který anglický záložník prožívá. Dvaatřicetiletý fotbalista odmítl v lednu nabídku madridského celku na prodloužení smlouvy a místo toho se dohodl, že na konci sezony odejde do zámořské MLS.

Vedení španělského velkoklubu na to reagovalo velmi ostře a trenér Fabio Capello dokonce uvedl, že si už Beckham ze Real nezahraje. Slavný záložník si však svým přístupem na tréninku vydobyl šanci v týmu a po výborných výkonech v klubu se v květnu vrátil i do anglické reprezentace, za níž nehrál od mistrovství světa.

"Beckham dokázal, že je velmi dobrý hráč. Musíme si sednout s ním, jeho zástupci a naším sportovním ředitelem Predgarem Mijatovičem, podívat se na tu klauzuli a dohodnout se," uvedl Calderon den po předposledním ligovém zápase sezony, jímž se Real přiblížil k titulu. Madridský klub má vše ve svých rukou, v čele tabulky má stejně bodů jako Barcelona, ale lepší vzájemnou bilanci.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář