Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tréninkové centrum Valdebebas

12. 5. 2007

TRÉNINKOVÉ CENTRUM VALDEBEBAS

 

Florentino Pérez, bývalý prezident Realu Madrid, postavil nový sportovní komplex, lokalizovaný v oblasti Valdebebas. Toto tréninkové centrum bylo dokončeno 14 měsíců od doby, kdy byl slavnostně položen základní kámen.

Florentino Peréz byl 30. června roku 2005 doprovázený starostou Madridu, Alberto Ruiz Gallardonem, a před zraky mnoha slavných sportovních osobností a španělských politiků, po boku Alfréda di Stefana, přestřihnul slavnostně pásku.

Rozloha tréninkového komplexu je 222 hektarů, z toho 120m² zabírají hřiště, 25m² budovy a nad 60m² jiné terény. Řeč je o 10 hřištích, z toho 3 hřiště jsou určeny pro první mužstvo, 1125 míst k parkování a např. i 6,4 kilometrová trasa na běhání. 

Viceprezident klubu, Emilio Butragueňo poděkoval všem lidem a institucím, kteří se podíleli na této stavbě. Patří mezi ně i architekt Carlos Lamela. 

Lamela poděkoval za důvěru, jakou dostal během tvoření tohoto projektu. "Florentino Peréz nás poprosil, abychom postavili nejlepší tréninkové centrum na světě a my jsme chtěli uskutečnit jeho prosbu. Dnes prezentujeme naší stavbu - nejlepší tréninkový komplex na světě, protože je nejlépe zmodernizované a leží na nejlepším místě v Madridu." 

Poté se znovu ujal slova Emilio Butragueňo a poděkoval Florentinu Perézovi, který první navrhl celý projekt, navíc celý komplex postavila jeho firma. 

Co pravil Florentino Peréz
"Toto je efekt všech madridistas na světě. Toto městečko bude symbolem, čím byl i čím je náš klub. Dnes se mi splnil další můj sen. Dnes také začala cesta, během které budeme každodenně pracovat, aby náš klub byl i nadále největším na světě."
Florentino Peréz pravil, že bývalé městečko bylo příliš malé pro klub, který se neustále rozrůstá a proto vybudoval nový tréninkový komplex.
Na závěr opět poděkoval všem osobám, kteří se na stavbě podíleli. Jedná se o inženýry, architekty, dělníky, personálu klubu, vládě a všem, kdo se s touto stavbou namáhali.

 Obrazek


Obrazek


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář