Jdi na obsah Jdi na menu
 


4 SERGIO RAMOS

Celé jméno:

Garcia Sergio Ramos

Datum narození:

30.03.1986

Místo narození:

Sevilla

Národnost:

Španělsko

Výška:

183 cm

Váha:

73 kg

Pozice:

Obránce

Přestoupil z:

Sevilla FCSergio Ramos se narodil 30. března roku 1986 v Seville. Během dvou sezón právě v dresu Sevilly se stal jednou s největších nadějí španělského fotbalu. Stal se také součástí týmu Španělska vedeného trenérem Luisem Aragonésem. Sergio je velmi universální, může hrát jak na pozici stopera, tak pravého obránce. V Realu Madrid hrál pár zápasů defenzivního záložníka.

V primera division debutoval 1. ledna 2004, když ho do A týmu Sevilly povolal trenér Joaquín Caparrósa. Tehdy neměl vůbec tušení, že se Sergio stane nejpevnějším článkem defenzivy Sevilly. V první sezóně odehrál v primera division sedm utkání. V obraně měli tehdy jisté místo Javi Navarro, Pablo Alfaro, David a Aitor Ocio.

V následující sezóně ovšem vlétl do základní jedenáctky jako vítr a už v ní zůstal natrvalo. Odehrál celkem 31 utkání v nichž vstřelil dva góly. Ukázal se také jako specialista na přímé kopy z větší vzdálenosti. Své by mohl povyprávět jeho pozdější spoluhráč Iker Casillas. Právě Sergio Ramos ho překonal střelou z 30 metrů, když zamířil přesně k tyči. Tento gól zaručil Seville cennou remízu 1:1 s Realem Madrid. V této sezóně si odbyl také premiéru v národním mužstvu Španělska. Bylo to v zápase proti Číně.

Začaly se o něj zajímat dva nejsilnější týmy země – Barcelona a Real Madrid a právě ten ho za 27 miliónů eur získal do svých řad. Sergio se zařadil k Barrerovi, Siezovi, Peppillovi, Aguerovi, Buyovi, Zamoranovi, Šukerovi a Baptistovi, ktří přestoupili z FC Sevilly do Realu Madrid.

Do Realu Madrid přišel jako nástupce Fernanda Hierra a převzal také jeho číslo 4. Stal se základním pilířem obrany bílého baletu a vstřelil několik důležitých gólů. Také v reprezentaci Španělska se protlačil do základní sestavy a to na post pravého záložníka, na kterém nahradil svého spoluhráče z Realu Madrid Míchela Salgada.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

serdžo

(lopo, 5. 3. 2008 19:23)

super hrac nic viac nic viac DOKONALE