Jdi na obsah Jdi na menu
 


23 DAVID BECKHAM

Celé jméno:

David Robert Joseph Beckham

Datum narození:

02.05.1975

Místo narození:

Inglaterra

Národnost:

Velká Británie

Výška:

182 cm

Váha:

74 kg

Pozice:

Záložník

Přestoupil z:

Manchester United


David Beckham má za manželku Viktorii Adamsovou, bývalou členku skupiny Spice Girls. S ní má také syna Brooklyna . Jejich bývalá vila v Manchesteru za 2,5 miliónů liber (v přepočtu něco kolem 137,5 miliónů korun), byla zrekonstruována za 3 milióny (asi 165 miliónů Kč). Dům skrýval nahrávací studio, bazén o délce třiceti metrů, kulečníkovou hernu a mnoho dalšího.
Už jako školák David Beckham reprezentoval hrabství Essexu, měl zkušební lhůtu s Leyton Orient a navštěvoval Hotspurskou školu zdokonalení v Tottenhamu. Po zapsání se do klubu Manchesteru 8.července 1992 jako nováček, pomohl klubu k výhře v FA Cupu mladistvých v květnu roku 1992. O několik měsíců později, 1.října 1992, David udělal svůj první týmový debut jako náhradník v Rumbelows Cupu. Nicméně musel čekat dalších dva a půl roku aby dosáhl svého prvního debutu v lize. Během této doby, získal medaili za druhé místo v FA Cupu mladistvých v roce 1993. Hrál také 5 zápasů, když byl zapůjčený pro Preston North End. David si nakonec vytvořil svůj debut v Premiere League v domácím prostředí proti Leeds United 2. dubna 1995. David hrál převážně na pravé středopolařské pozici, kterou mu uvolnil Andrei Kanchelskis a začal ukazovat svou dovednost dávat skvělé góly. Jeho skvělá výkonnost během sezóny 1996/97 pomohla United k výhře dalšího titulu v Premiere League a dosáhli tak semifinále v poháru UEFA Champions League. Na své osobní úrovni byl zvolen hráčem roku mladých a celkově skončil druhý v soutěži volené průzkumem občanů.

Sezóna 1997/98 byla ta neuspokojivá pro Manchester United, když skončili druzí po Arsenalu Londýn v lize. Prohráli s Barnsley v FA Cupu a byli vyřazeni Monakem ve čtvrtfinále ligy mistrů. Existovala ale útěcha pro Beckhama, když byl vybrán do národního týmu Anglie. Mistrovství světa dávalo Beckhamovi smíšené pocity. Když nebyl v základní sestavě pro první dva zápasy, pak dal ale nádherný gól z přímého kopu proti Kolumbii a byl oslavován jako národní hrdina. Později však byl považován za značkového bídáka, protože když byl vyloučen za faul na Diega Simeoneho,  tak byla Anglie vyřazena v druhém kole Argentinou. Byla to první červená karta pro Beckhama v jeho kariéře. Někteří experti předpověděli, že jeho problémy na mistrovství světa mohou vést k jeho vyloučení z národního týmu Anglie, ale David pořádně zabral k napravení všech svých chyb. David Beckham hrál svůj první zápas v lize v sezóně 1998/99 proti Leicester City. V červenci 1999 se David oženil s Viktorii Adamsovou, lépe známou jako "posh" (nóbl, extra), členkou skupiny Spice Girls. Sezóna 1999/2000 byla pro Davida další úspěšnou, přestože reklamní tlaky vyvolané jeho novým účesem nebyly příliš v souladu s trenérem Alexem Fergusonem. Beckham získal svoji čtvrtou medaili za prvenství v Premiere League a byl zvolen nejlepším hráčem Evropy a světa. Také získal druhé místo osobností roku BBC a utrpěl tak ztrátu před boxerským mistrem světa Lennoxem Lewisem. Hlavní Beckhamův úspěch v sezóně 2000/01 byl na mezinárodní scéně, ačkoliv opět vyhrál titul v Premiereship za Manchester United.

David se stal poprvé kapitánem národního mužstva Anglie v přátelském zápase proti Itálii a poté si zachoval kapitánskou pásku v přátelském zápase proti Španělsku.Kapitánskou pásku si udržel i v kvalifikaci na mistrovství světa proti Albánii a Finsku, proti kterým vstřelil důležitý gól na Anfieldroad domácím hřišti FC Liverpoolu a udržel si ji až do dnes. Věděli jste? Když bylo Beckhamovi 12 let, vyhrál cenu Bobbyho Charltona za dovednost, která mu byla předána na Old Trafford na utkání dne. Cena zahrnovala výlet na stadión Nou Campu v Barceloně. Rychlost Beckhamovi střely, která byla naměřena v zápase proti Chelsea 22.února 1997, byla 97,9 mph. V sezóně 1994/95 David skóroval v UEFA Champions League (za United) a za 3.divizi (za Preston Northon End). David má jméno svého syna Brooklyna vytetováno na svých zádech.

V roce 2003 nastal pro Davida zlom v kariéře. Neschody s Alexem Fergusonem vyústily v přestup do Realu Madrid za 37,5 miliónů eur. První dvě sezóny se Davidovi moc nepovedly, mohl za to fakt, že ho trenéři stavěli na postu defenzivního záložníka. Až trenér Wanderlei Luxemburgo poslal Davida zpět na místo pravého záložníka, a ten se odměňuje skvělými výkony.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář