Jdi na obsah Jdi na menu
 


21 IVÁN HELGUERA

Celé jméno:

Iván Helguera Bujía

Datum narození:

28.03.1975

Místo narození:

Santander 

Národnost:

Španělsko

Výška:

185 cm

Váha:

73 kg

Pozice:

Obránce

Přestoupil z:

Espanyol BarcelonaIván Helguera Bujía je pevnou částí Realu Madrid. Váží okolo 75 kilogramů a vyrostl do výše 185 centimetrů . Narodil se ve španělském městě Santander. Jako 11-letý kluk vstoupil do mládežnických týmů místního Racingu. Osm let hrál v tamních mládežnických týmech než jako 19-letý podepsal svůj první hráčský kontrakt s čtvrtiligovým klubem CD Revilla. Nasledující sezónu přestopil do CD Manchgo a v tomto klubu získal první úspěch – postup do třetí španělské ligy. Poté si na několik měsíců zahrál druhou ligu za Albacete Balompié, ale nedokázal se prosadit do základní sestavy.

Iván přestoupil do AS Řím, kde s ním zacházeli dosti nešetrně, nedali mu šanci se prosadit do prvního mužstva a byl z toho velice špatný, proto toužil po návratu domů. Helguera na sobě začal pracovat a jeho vysněný přestup se mu splnil. Vyhlédl si jej Espanyol Barcelona, za kterou zadebatoval 30 srpna rou 1998. Stal se lídrem týmu.

Nejprve se jednalo pouze o hostování, které se ale změnilo v trvalý přestup po ukočení smlouvy s AS Řím. Poté ale v Espanyolu vydržel jen pár týdnu, vyhlédl si jej totiž bývalá legenda Realu Madrid – Pirri. Bilý balet za Ivána Helgueru zaplatil 8 miliónů dolarů. Od té chvíle byl klíčovým hráčem slavného Realu Madrid. Jeho výhodou je univerzálnost – umí zahrat od defenzivního záložníka až po libero. Nejlépe se mu ovšem hraje na stoperu.

Po příchodu Fabia Capella v roce 2006 pro něj nastaly těžké časy. Byl vyřazen z kádru a velmi blízko odchodu do Racingu Santander. Dostal ale šanci a všem ukázal, jakou chybou by se stal jeho odchod…
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář