Jdi na obsah Jdi na menu
 


19 JOSÉ ANTONIO REYES

Celé jméno:

José Antonio Reyes Calderón

Datum narození:

01.09.1983

Místo narození:

Sevilla

Národnost:

Španělsko

Výška:

175 cm

Váha:

74 kg

Pozice:

Záložník

Přestoupil z:

Arsenal LondýnJose se narodil 1.9.1983 v městě Utrera, což je ve Španělsku.

Svoji kariéru odstartoval v 10 letech v Sevillském týmu. První profesionální smlouvu dostal když mu bylo 16 a hned ve svém prvním zápase proti Zaragoze dostal šanci zahrát si La Ligu. Později byl povolán také do reprezentace do 17 let se kterou se zúčastnil ME. Další sezonu se dočkává pouhého jednoho startu a pravidelně hrává za dorost nebo FC Sevilla B. Pro trenéra byl velmi výhodný, neboť je univerziálním typem hráče. Může hrát na jakémkoliv místě zálohy nebo útoku. Společně s Fernandem Torresem byl považován za nové hvězdy Španělska.

Konečně po dvou letech v Sevillském ačku dostává příležitost hrát. Ze začátku sezony, ale vysedává na lavičce a pravidelně střídá. Později se dokáže dostat do základu, kam už nikoho nepustil. Po první sezoně má na kontě už 8 branek a stává se novou ikonou týmu. Všichni očekávali, že dalším rokem všechny své výkony zopakuje a nebo snad ještě něco přidá. Jose nezklamal. Jeho výkony byli skvělé ba geniální. Vstřelil 9 branek, což rozhodně není něco nijak vyjímečného, ale jeho míčová technika a čtení hry byli výborné.

V zimě 2004 přestupuje do FC Arsenalu. Když Arsene Wenger položil na stůl 17 milionů liber odborníci se s tím jen těžko srovnávali. Údiv vzbuzovala nejen vysoká částka vyplacená za tak mladého, ale i fakt, že kupujícím byl Arsenal. Wenger už několikrát prokázal dobrou intuici při nákupu nových posil. Reyes měl bý ten kdo nahradí Denise Bergkampa. Úvodní sezona byla seznamovací, nic víc, nic míň. Jose má velké štěstí, že působí pod Wengerem, který ho před tlakem okolí ochrání.

S pětiletým kontraktem v kapse bude mít Reyes dost času patřičně se projevit. I přes dobré výkony, byl poslán na hostování do Realu Madrid. Reyes byl šel do Realu a Arsenal získal z Madridu Julio Baptistu. Zájem o něj také projevilo Atletico Madrid, které za něj nabízelo 10 milionů eur, ale to se zdálo Arsenalu málo a proto byl poslán pouze na hostování. V Realu hraje pravidelně v základní sestavě a prosazuje se i gólově.

Jose Reyes byl už několikrát v reprezentaci. Debutoval už v září 2003 za španělskou seniorskou reprezentaci v utkání proti Portugalsku.. První branku v dresu národního týmu dal v kvalifikačním utkání na Euro 2004 v říjnu 2003 proti Arménii. Byl také účastníkem MS 2006, kde pouze seděl na lavičce a musel se pouze koukal na úspěšnější duo Torres-Villa.

Jose je mladý talentovaný útočník nebo záložník. Je totiž velký univerzál a toho si trenéři hodně váží.

Možná je velká škoda, že se moc neprosazuje i gólově i když jeho subtilní postavě toho mezi důraznými beky jen tak neprosadí. Největší přednosti je jeho míčová technika a jeho čtení hry.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář