Jdi na obsah Jdi na menu
 


18 ANTONIO CASSANO

Celé jméno:

Antonio Cassano

Datum narození:

12.07.1982

Místo narození:

Bari

Národnost:

Itálie

Výška:

175 cm

Váha:

81 kg

Pozice:

Útočník

Přestoupil z:

AS ŘímAntonio Cassano se narodil a vyrůstal ve Vecchii, jedné z nejhorších čtvrtí Bari. Měl velmi špatné dětství a fotbal mu pomáhal zapomenout na vše špatné. I když hrál pouze na ulici, sám si uvědomoval, že má obrovskou chuť do hry. Do každého utkání dával maximum. V 11 letech si uvědomil, že se chce stát profesionálním fotbalistou. Ve věku 17 let si odbyl debut v Serii A a od té doby nese přídomek „Maradona z Bari.” Psal se rok 1999 a Cassano potřeboval jednou týdně uvolnit na trénink, uvolnil ho vždy jeden školník ze školy v Bari, kterou Antonio navštěvoval. Jemu prý vděčí, že se prosadil do první jedenáctky. Hned ve svém druhém zápase v Serii A vstřelil gól Interu Milan.

V Bari hrál do roku 2001, kdy zaujal AS Řím. Antonio byl ještě mladý, jeho umění nadále rostlo a pomalu rostl ve vycházející hvězdu světového fotbalu. Na pozicích ofenzivního záložníka či útočníka střílel důležité branky a velmi málo ztrácel míče. AS Řím za něj utratil neuvěřitelné peníze – Antonio Cassano se stal nejdražším hráčem do dvaceti let v italské historii.

Cassano zadebatoval v Squadra Azzura roku 2003. Italský trenér Giovanni Trapattoni jej povolal k utkání z Polskem, ve kterém se hned zapsal do listiny střelců. Prvním vážným turnajem, kterého se Antonio s reprezentací zúčastnil bylo Mistrovství Evropy 2004. Italové vypadli již po základních skupinách a odehráli pouze tři utkání. Cassano vystoupil ve dvou a vstřelil dvě branky.

Antonio Cassano a Francesco Totti tvořili ideální útočnou dvojici, ale problémem mladé hvězdy byl (a někdy pořád je) jeho charakter. I když se obrovskou mírou zasloužil o to, že AS Řím vyhrálo italské Scudetto v sezóně 2000/2001, zanedlouho nebylo pro problémového Antonia místo. Dokonce odmítal nastoupit k utkáním a tak jej AS prodali do slavného Realu Madrid. Tehdy všechna média vzpomínala na rozhovot tehdy ještě 16-letého chlapce pro televizi RIA, kdy prohlásil: „Mým snem je hra v Realu Madrid.“ Sen se mu tedy splnil…
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář